افزونه وردپرسوردپرس

۶ راه کار کلیدی برای سئو سایت وردپرسی

توسط 5 شهریور 1397 One Comment

راه های بسیار زیادی برای جذب بازدید کننده وجود دارد، اما سئو یکی از بهترین راه ها برای جذب ترافیک میباشد. اگر وبسایت شما بهینه سازی شود شما میتوانید به معنای واقعی کلمه صد ها هزار بازدید کننده در طول ماه و آن هم مجانی برای وبسایت خود به ارمغان بیاورید.

در سایر اسکریپت ها برای بهینه سازی به صد ها ساعت زمان نیاز است و اگر شما یک نفر را برای انجام اینکار استخدام کنید  هزینه مالی بسیاری باید بپردازید، اما اگر از وردپرس استفاده می کنید تنها کاری که لازم است انجام دهید ، تغییر در تنظیمات و نصب تعدادی پلاگین است.

در این مقاله من با شما 6 راهکار ساده در میان خواهم گذاشت که به شما کمک میکند بهتر سایت وردپرس خود را برای موتور های جستجوگر بهینه سازی کنید.

 

 

استفاده از ساختار ناکارآمد و پیشفرض  پیوند های یکتا یا Permalinks  را متوقف کنید

ساختار پیشفرض پیوندهای یکتا که هنگام راه اندازی وردپرس فعال میشود، به این شکل است:

http://your-site.com/?p=21412

همانطور که میبینید، این نوع آدرس دهی نه تنها بد بنظر میرسد بلکه برای تجربه ی کاربر هم بد است. این همان آدرسی است که مردم در نتایج جست وجو در شبکه های اجتمایی مانند فیسبوک و توییتر مشاهده خواهند کرد.

اگر در وب سایت خود از این نوع پیوند یکتا استفاده کند و کسی آن را در فیس بوک یا توییتر به اشتراک بگذارد، فهم اینکه این آدرس به کدام صفحه راهنمایی میکند و همچنین فهم محتوای آن صفحه بسیار دشوار میشود.

شما باید درعوض URL هایی مانند این استفاده کنید:

http://your-site.com/cute-kitten-pictures

این آدرس نه تنها خوب بنظر میرسد بلکه برای تجربه ی کاربر هم بسیار خوب است. وقتی شما به این آدرس نگاه میکنید براحتی میتوانید بگویید که درباره ی چه چیزی است. استفاده از ساختار پیوند یکتایی مانند این، هم در ارتقا نتیجه موتور جستجوی CTR (Click Through Rate) کمک خواهد کرد، و هم در تجربه کاربری. که هردوی اینها بسیار مهم هستند.

 

سرعت وب سایت خود را بهبود ببخشید

تجربه کاربری بخش مهمی از بهینه سازی موتور جستجو است. گوگل می خواهد بهترین نتایج ممکن را برای هر جستجو نمایش دهد. همچنین، گوگل ترجیح می دهد وبسایت هایی را نشان دهد که سریعا بارگیری می شوند و برای سرعت در اجرا بهینه سازی شده اند. بنابراین، اگر شما می خواهید به صفحه اول نتایج جستجوی گوگل بروید و در آنجا بمانید، باید سرعت وب سایت خود را افزایش دهید. اگر شما یکی از کاربران  وردپرس هستید، تنها کاری که باید انجام دهید نصب  WP Super Cache است. این یک افزونه رایگان است که زمان بارگذاری سایت شما را بیش از نصف کوتاه میکند.

 

 

برای پست هایتان عنوان بهتر و توضیحات متا بنویسید

اکثر مردم عنوان و توضیحات متا پست های خود را بهینه نمی کنند. بخشی از آنها نمی دانند چطور و بخشی از آن ها حتی نمی دانند که نیاز دارند. اگر عنوان و توضیحات متا خود را بهینه نکنید، تقصیر شما نیست. اکثر مردم نمی دانند که برای جستجوگرها SEO اهمیت دارد. اکنون، برای بهینه سازی عنوان و توضیحات متا لازم نیست که یک متخصص سئو باشید. فقط کافیست طبق این شیوه ساده ای که بیان میکنم عمل کنید:

  • کلمه کلیدی را در عنوان و توضیحات متا قرار دهید.
  • سعی کنید از کلمه کلیدی در ابتدای عنوان استفاده کنید.
  • یک توضیح متای جذاب بنویسید که کاربر ترغیب شود از بین نتایج جستوجو سایت شما را انتخاب کند

وردپرس به طور پیش فرض هر گونه قابلیت ویرایش توضیحات متا را ارائه نمی دهد. شما برای ایجاد تغییر در توضیحات متای خود نیاز به پلاگین Yoast Seo  دارید.

 

 

استفاده از پلاگین نقشه ی سایت با فرمت XML

XML Sitemap به موتورهای جستجو مانند گوگل کمک می کند تا بهتر وب سایت شما را مرور کنند. یک نقشه ی سایت این اطمینان را میدهد که موتور های جستجو تمام صفحه های سایت شما را پیدا و دسنه بندی کنند. حال،  این خود به این معنا نیست که یک نقشه سایت ضروری است.

اما ما توصیه می کنیم یک نقشه سایت برای وب سایت خود ایجاد کنید. از آنجا که گاهی اوقات صفحات عمیق وجود دارد که از صفحه اصلی قابل دسترسی نیستند. اگر میخواهید گوگل بتواند این صفحات عمیق را فهرست کند، به یک Sitemap XML نیاز دارید. ساده ترین راه ایجاد یک نقشه سایت این است که از یک افزونه وردپرس استفاده کنید https://impotenciastop.pt/. در اینجا دو پلاگین رایگان معرفی میشود که به شما کمک می کند تا این کار را انجام دهید:

  • افزونه Yoast SEO ، این ابزار فقط یک سازنده نقشه سایت نیست، بلکه تمام قابلیت هایی را که سایت شما برای بهینه سازی جستجو گرها لازم دارد را ارائه می دهد.
  • Google XML Sitemaps – یک پلاگین رایگان برای کمک به ایجاد نقشه های سایت برای وب سایت شماست. همزمان با نام و موضوع هایی که برای گوگل پیشنهاد میشود، نقشه های سایتی که این افزونه تولید می کند با تمام موتورهای جستجو کار می کند.

 

از یک پوسته که برای جستجوگرها بهینه شده است استفاده کنید

مهم نیست که در سایتتون چه پلاگین های سئو ای نصب و استفاده می کنید. اگر پوسته وردپرسی که شما استفاده می کنید برای سئو بهینه سازی نشده باشد، تمام تلاش های شما برای بهینه سازی سایت بیهوده خواهد بود.

کلید واژه ی اصلی یا واژه ی هدف خود را در اولین پاراگراف بیان کنید.

یکی از بهترین قابلیت های سئو  ، قابلیت اضافه کردن کلید واژه ی هدف( Target Keyword) به اولین پاراگراف است. این کلید واژه به موتور های جستوجو کمک میکند تا به محض رسیدن به صفحه و یا پست، نسبت به محتوای آن آگاه شوند. با این حساب سعی کنید کلید واژه ی هدفی که در پاراگراف اول قرار می دهید به گونه ای باشد که بتواند مضمون کلی پست و یا صفحه را انتقال دهد.

 

نمایش پست های مرتبط در انتهای هر پست

نمایش پست های مرتبط باعث صرفه جویی زمان برای کاربر در هنگام گشت و گذار در وبسایت میشود ، که این خود یکی از فاکتورهای گوگل در هنگام ارزیابی وب سایت هاست. امروزه موتور های جستو جو به تجربه ی کاربری اهمیت بسزایی میدهند. اگر سایت شما یک تجربه کاربری عالی را ارائه ندهد، بازدیدکنندگان سایت را به سرعت ترک خواهند کرد و دیگر هرگز برنمیگردند و این تنها اتفاق ناگواری که برای سایت شما رخ میدهد نیست چون یکی دیگر از فاکتورهای ارزیابی گوگل مدت زمان صرف شده در سایت توسط هر کاربر است و هرچه این مدت زمان کمتر باشد در رتبه ی شما در گوگل اثر میگذارد و این خود باعث کاهش تعداد بازدید کنندگان وب سایت میشود.

 

نتیجه

هرچه بیشتر سایت خود را از طریق سئو بهینه سازی کنید بهتر است. پیاده سازی تمام نکات گقته شده در رابطه با SEO کمک خواهد کرد که شانس نمایش صفحات شما در صفحه اول گوگل افزایش یابد.

اگر این نکات به شما کمک کرد، یا اگر راهنمایی و پیشنهادی دارید، نظر خود را با ما در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.

مرتضی تنها

مرتضی تنها

دانشجوی کارشناسی نرم افزار

یک دیدگاه

ارسال دیدگاه