افزونه وردپرسقالب وردپرسوردپرس

6 راه برای تقویت امنیت وردپرس

وردپرس به صورت پیشفرض از امنیت بسیار خوبی برخودار است و اگر مواردی که در این مطلب آموزشی گفته می شود را رعایت بفرمایید وب سایت شما از نظر ایمنی در سطح بالایی قرار می گیرد.

 

1. به روزرسانی وردپرس و افزونه ها

همیشه وردپرس خود را به روز نگه دارید ، وردپرس پس از شناسایی باگ ها آن ها را رفع و به روزرسانی ارائه می دهد. شما می بایست وردپرس را به روز کنید تا این باگ ها برطرف شوند و راه نفوذی باقی نماند.

با مراجعه به پیشخوان وردپرس » به روزرسانی ها می توانید مشاهده بفرمایید که آیا به روزرسانی ارائه شده است یا خیر. از طرفی افزونه ها و قالب های شما ممکن است دارای باگ هایی باشند که توسط سازنده شناسایی و به روزرسانی ارائه می شود. شما باید آن ها را نیز به روز کنید.

به روز رسانی وردپرس ، افزونه ها و قالب ها از طریق پیشخوان امکان پذیر است، راه دیگر از طریق ftp است که فایل دریافتی را باید از طریق هاست آپلود و جایگزین بفرمایید.

 

 

پسورد قوی

2. پسورد قوی

انتخاب پسوردی قوی ، رویه ی شکستن آن را سخت تر می کند و هرچقدر پسورد طولانی تر و در آن از حروف بزرگ انگلیسی ، حروف کوچک ، اعداد و نشان ها استفاده شود پسورد قوی تر و امنیت پسورد بالاتر خواهد بود. سعی کنید هر چند وقت یکبار پسورد خود را تغییر دهید و از در اختیار قرار دادن پسورد خود به دیگر افراد خود داری کنید.

اگر میخواهید دسترسی به کاربری دیگر بدهید یک حساب دیگر با امکانات محدود ایجاد کنید. این امکان در ودپرس وجود دارد که نقش کاربر را تعیین کنید، برای مثال اگر نویسنده ای دارید می توانید در هنگام ساخت حساب کاربر ، نقش کاربر را روی نویسنده بگذارید. نویسنده تنها به بخش های نوشته ، برگه ها ، دسته ها و از این قبیل موارد دسترسی دارد و در نتیجه امکان تغییر تنظیمات توسط یک نویسنده وجود ندارد.

 

 

تایید دو مرحله ای ودپرس

3. تایید دو مرحله ای

تایید دو مرحله ای افزونه ای است که به شما این امکان را می دهد که امنیت اطلاعات کاربران خود را به شدت افزایش دهید. کار این افزونه به این صورت هست که پس از وارد کردن نام کاربری و رمز عبور در صورتی که هر دو صحیح بودند به صفحه ای هدایت می شوید که باید کد دریافتی از طریق ایمیل که در همان لحظه ارسال می شود را وارد کنید.

از اینجا می توانید به صفحه این افزونه در وب سایت رسمی وردپرس مراجعه کنید و افزونه را دریافت و نصب نمایید.

 

 

 

کپچای گوگل

4. کپچا

کپچا فیلدی را به فیلد های عضویت ، ورود ، فرم های تماس و دیدگاه ها اضافه می کند که حاوی یک پرسش امنیتی است ک از بسیاری اسپم ها و ربات ها جلوگیری میکند. برای مثال در یک تصویر اعدادی نوشته شده است و کاربر باید آن اعداد را در فیلد مشخص شده بنویسد.

در حال حاضر کپچا های بسیار زیادی وجود دارند که یکی از بهترین آن ها کپچای گوگل است که می توانید افزونه هایی که برای آن نوشته شده است را از طریق وردپرس رایگان دریافت نمایید.

 

5. بک آپ

معمولا اکثر میزبان های وب به صورت روزانه یا هفته ای بک آپی از هاست شما نگه می دارند. در اکثر میزبان های وب ایران بک آپ به صورت هفته ای است یا بک آپ وجود ندارد infofurmanner.de. بهتر است خودتان دست به کار شوید و هر روز بک آپ بگیرید. در صورت نفوذ یا پیش آمد مشکلاتی از جمله دست بردن در کد نویسی باعث تغییرات جبران ناپذیری می شوند که با وجود بک آپ بسیار از مشکلات حل می شود.

 

 

امنیت وردپرس

6. افزونه های امنیتی 

در حال حاضر افزونه های امنیتی بسیار زیادی وجود دارند که کار های خاص و خوبی برای افزایش امنیت وب سایت شما انجام می دهد. یکی از مواردی که بسیار ضروی است و توسط این افزونه ها انجام می شود مسدود سازی صفحه ورود ادمین پیشفرض است. به جستجویی ساده می توانید این افزونه های غیررایگان را پیدا و خریداری نمایید.

 

علیرضا درویشی

علیرضا درویشی

در رشته کارشناسی نرم افزار مشغول به تحصیل هستم و به شدت به وردپرس علاقه و اعتقاد دارم.

ارسال دیدگاه