افزونه وردپرسوردپرس

لرن پرس – ایجاد آسان دوره های آنلاین

لرن پرس افزونه ای بسیار کاربری برای وردپرس می باشد که با استفاده از آن می توانید دوره های آنلاین با امکاناتی مانند نمایش دورس و گرفتن کوییز ایجاد کنید. این افزونه دارای محیط کاربری آسان مانند ایجاد نوشته می باشد و کاربر به راحتی آن را فرا می گیرد.

Learnpress از زبان شیرین فارسی پشتیبانی می کند و همچنین واحد رسمی ایران یعنی ریال را در خود دارد. در آزمایشگاه زرین پال می توانید درگاه پرداخت مخصوص این افزونه را پیدا کنید در نتیجه به راحتی میتوانید از کاربران خود به صورت آنلاین وجه دریافت کنید و دوره نیز بلافاصله برای کاربر باز می شود.

 

نصب WordPress LMS Plugin – LearnPress

افزونه Learnpress در مخزن وردپرس موجود می باشد و می توانید آن را نصب و فعال کنید. آموزش نصب و فعال سازی افزونه ها در مطلب آموزش نصب افزونه به صورت کامل شرح داده شده است.

پس از نصب و فعال سازی افزونه اعلانی مانند تصویر بالا مشاهده خواهید کرد که لرنپرس از شما می خواهد تنظیمات لرن پرس را انجام دهید. با کلیک روی Run setup wizard به صفحه مربوط به راه اندازی و کانفیگ لرن پرس هدایت خواهید شد.

 

خوش آمدید

learnpress

لرن پرس به شما خوش آمد گفته است و از شما به دلیل استفاده از لرن پرس تشکر کرده است. لرن پرس از شما می خواهد تنظیمات پایه ای خود را انجام دهید پس روی Run setup wizard کلیک کنید.

 

تنظیم واحد پول

learnpress

در این قسمت شما می بایست واحد پولی خود را انتخاب کنید. در حال حاضر تنها واحد پول موجود برای ایرانیان عزیر واحد تومان می باشد. تنظیمات و فیلد ها را دقیقا مانند تصویر انجام دهید تا مشکلی نداشته باشید. سپس روی ادامه کلیک کنید.

 

صفحات مورد نیاز

learnpress

به صورت پشفرض صفحات مورد نیاز لرن پرس درون ریزی نمی شوند در نتیجه می بایست در این بخش روی ایجاد کلیک کنید، نام مورد نظر خود را برای صفحه وارد کنید و در نهایت روی تایید کلیک کنید تا برگه ساخته شده و ست شود.

در پایان و پس از ایجاد همه برگه ها روی ادامه کلیک کنید.

 

درگاه پرداخت

learnpress

در این بخش Learnpress از شما می خواهد درگاه پرداخت خود را تنظیم نمایید. پی پال در ایران در دسترس نیست در نتیجه این قسمت را هیچ گونه تغییری ندهید و روی Skip to next step کلیک کنید.

در پایان مطلب آموزس نصب درگاه پرداخت زرین پال برای لرن پرس قرار گرفته است.

 

ایمیل ها

learnpress

در بخش ایمیل ها به شما این امکان دادشه است که ایمیل های لرن پرسی را فعال یا غیرفعال کنید. ایمیل های لرن پرسی شامل ایمیل تبریک خرید دوره،اطلاع رسانی،تغییرات و … می باشد.

Enable emails را تیک بزنید و روی ادامه کلیک کنید.

 

پایان

learnpress

تبریک! به همین راحتی تنظیمات پایه افزونه را انجام دادید. اکنون می توانید دوره خود را ایجاد کنید. بنده پیشنهاد میکنم روی Install sample course کلیک کنید تا یک دوره نمونه ایجاد شود و راحت تر با نحوه کار آن آشنا شوید.

 

نکته: لرن پرس دارای Add-on یا افزودنی هایی است که امکانتی بیشتر را به این افزونه می افزایند که بعضی از آن ها به رایگان در مخزن وردپرس قرار دارند و با جستجوی learnpress می توانید آن ها را پیدا کنید و بعضی دیگر پولی هستند و می بایست از سایت سازنده در صورت نیاز خریداری نمایید.

 

درگاه پرداخت زرین پال برای Learnpress

آموزش ویدئویی درگاه پرداخت زرین پال که توسط زرین پال ارائه شده است را در زیر می توانید مشاهده بفرمایید. افزونه درگاه پرداخت زرین پال در پایین مطلب برای دانلود قرار داده شده است.

ُ

 

 

دانلود درگاه پرداخت زرین پال برای لرن پرس
علیرضا درویشی

علیرضا درویشی

در رشته کارشناسی نرم افزار مشغول به تحصیل هستم و به شدت به وردپرس علاقه و اعتقاد دارم.

2 دیدگاه

 • محمد گفت:

  سلام. من لرن پرس فعال کردم
  دوره تعریف کردم
  درس هم تعریف کردم
  ولی نمیتونم توی بخش برنامه آموزشی درس ها رو اختصاص بدم مشکل از کجاست؟

  • علیرضا درویشی گفت:

   سلام
   مشکلی که در لرن پرس شایع هست عدم نمایش دروس می باشد که معمولا با ارتقاء نسخه php یا مقادیر max_execution_time به 3000 و memory_limit به 512M در PHP.ini مشکل حل می شود.
   پیشنهاد میکنم دروس را در همان قسمت دروس دوره بسازید و سپس اقدام به محتوا گذاری کنید تا این مشکل به وجود نیاید.
   موفق باشید.

ارسال دیدگاه