افزونه وردپرسوردپرس

نحوه غیر فعال کردن گوتنبرگ در وردپرس

توسط 20 شهریور 1397 5 دیدگاه
غیرفعال کردن گوتنبرگ

گوتنبرگ، تحول عظیم وردپرس در نسخه 4.9.8 به صورت رسمی وارد دنیای وردپرسی ها شد و جای ویرایشگر قدیمی اما سبک وردپرس را گرفت. این افزونه ویژگی های جالبی دارد و اگر نمی دانید چیست در مطلب ” گوتنبرگ چیست ” به طور کامل شرح داده است که چیست و چگونه کار می کند.

 

 

 

با توجه به آمار به دست آمده و امتیاز 2.5 از 5 افزونه گوتنبرگ می توان پی برد که این تحول عظیم وردپرس چندان هم خوش آیند نبوده است و به مذاق وردپرسی های قدیمی خوش نیامده است.

 

1.غیرفعال کردن از طریق نصب پلاگین ویرایشگر کلاسیک

افزونه ویرایشگر کلاسیک را می توانید دریافت نمایید و با استفاده از آموزش نصب پلاگین بر روی سایت وردپرسی خود نصب نمایید یا مستقیم با جستجوی عبارت ” Classic Editor ” از مخزن وردپرس اقدام به نصب فرمایید.

 

 

پس از فعال سازی افزونه به صورت خودکار گوتنبرگ غیرفعال می شود و جای خود را به ویرایشگر کلاسیک می دهد. شما می توانید تنظیمات افزونه کلاسیک را در منوی تنظیمات » نوشتن پیدا کنید.

دو حالت کلی برای ویرایشگر کلاسیک وجود دارد:

  • می توانید ویرایشگر کلاسیک را جایگزین گوتنبرگ کنید که هیچ اثری از این افزونه نباشد.
  • می توانید گوتنبرگ را به صورت پیشفرض داشته باشید اما یک لینک برای ویرایش کلاسیک نیز خواهید داشت. (تصویر زیر)

 

 

 

2.استفاده از پلاگین غیرفعال سازی گوتنبرگ

پلاگین غیرفعال سازی گوتنبرگ که همان طور از نامش پیداست مخصوصا برای غیرفعال سازی ایجاد شده است و امکانات ویژه ای در اختیار شما قرار می دهد. در ابتدا شما نیاز دارید این افزونه را با مراجعه به صفحه افزونه و یا جستجوی عبارت ” Disable Gutenberg ” از مخزن وردپرس به صورت مستقیم نصب نمایید.

 

غیرفعال کردن گوتنبرگ

 

پس از نصب و فعال سازی افزونه می توانید به تنظیمات و Disable Gutenberg مراجعه کنید. تنظیماتی شامل غیرفعال سازی کامل گوتنبرگ ، مخفی کردن پیام های مربوط به Gutenberg از طرف وردپرس ، مخفی سازی منوی خود افزونه غیرفعال سازی و مخفی سازی منوی گوتنبرگ را می توانید ببینید.

 

 

با توجه به بررسی های انجام شده افزونه Gutenberg تاثیری در سئو شما نخواهد داشت و با افزونه های سئو مانند یائوست کاملا سازگار می باشد. پس نگرانی از بابت سئو نداشته باشد و به این دلیل آن را پس نزنید.

علیرضا درویشی

علیرضا درویشی

در رشته کارشناسی نرم افزار مشغول به تحصیل هستم و به شدت به وردپرس علاقه و اعتقاد دارم.

5 دیدگاه

ارسال دیدگاه