افزونه وردپرسقالب وردپرسوردپرس

وردپرس چیست؟ چرا باید وردپرس را انتخاب کنید؟

وردپرس چیست؟
وردپرس نرم افزاری تحت وب ، اُپن سورس و رایگان می باشد که این امکان را به شما می دهد سایت هایی مدرن و زیبا خلق کنید. اصطلاحا وردپرس یک CMS یا همان مدیریت محتواست که به اکثر زبان های زنده دنیا از جمله زبان فارسی ترجمه و برای آن بهینه شده است.

 

قالب وردپرس

قالب و افزونه
اگر وردپرس را یک انسان در نظر بگیریم ، پوست انسان همان قالب هست ؛ همانطور که انسان دارای پوست های متفاوتی است قالب نیز میلیون ها پوسته یا همان قالب زیبا اعم از پولی و رایگان دارد. هر انسانی نیاز به برخی ویژگی ها یا امکانات دارد، این امکانات توسط پلاگین ها فراهم می شود. این بدیهی است که وردپرس یکسری امکانات را در اختیار ما قرار می دهد برای مثال راه رفتن برای انسان ، اما برای اتومبیل داشتن باید یک پلاگین را به وردپرس اضافه کنیم.

 

اطلاعات در کجا ذخیره می شوند؟
هر انسانی نیاز به حافظه دارد، وردپرس در واقع مغز را نیز عهده دار است اما اطلاعاتی را که از کاربران و مدیریت می گیرد در دیتابیس یا همان پایگاه داده با ساختاری کاملا منظم ذخیره می کند.

امنیت وردپرس
وردپرس با توجه به تعداد میلیونی استفاده کنندگان ، توسعه دهدگان و به روزرسانی های سریعی که ارائه می شود از امنیتی فوق العاده بالا برخوردار است. تعداد توسعه دهندگان بسیار زیاد وردپرس در این جهت تاثیر گذار است که باگ های وردپرس را رفع و گزارش میکنند.

 

سئو و سرعت بارگذاری
امروزه جستجوی گوگل بسیار عمومی شده است و هرکسی کوچکترین چیز را در گوگل جستجو میکند به همین دلیل سایت شما می بایست برای گوگل کاملا بهینه باشد و اصطلاحا SEO خوبی داشته باشد تا در صفحات اول گوگل برای کلید واژه های مختلف نمایش داده شوید. وردپرس کاملا بهینه می باشد و کمک شایانی به شما میکند که در صفحات اول گوگل نمایش داده شوید.
چندی پیش گوگل اعلام کرد که سرعت بارگذاری سایت در نمایش در صفحات اول جستجو تاثیر مستقیم دارد و با توجه به این که ورپرس سرعت بسیار خوبی دارد اگر قالبی با طراحی بک اند خوب داشته باشید یک امتیاز مثبت محسوب می شود.

از جمله ویژگی های خوبی که باید این مدیریت محتوا را انتخاب کنیم این است که توسعه دهندگان بسیار زیادی دارد و اگر شرکتی که سایتی برای شما طراحی که به هر دلیلی از ادامه همکاری سر باز زد می توانید خیلی راحت به سراغ شرکت دیگری بروید و هیچ محدودیتی وجود ندارد.

 

آخرین نسخه وردپرس را با کلیک روی آیکون بالا دریافت کنید (این لینک همیشه به روز است)

علیرضا درویشی

علیرضا درویشی

در رشته کارشناسی نرم افزار مشغول به تحصیل هستم و به شدت به وردپرس علاقه و اعتقاد دارم.

ارسال دیدگاه